Sotahistoria Nyt -verkkolehti ja Ville Jalovaaran esitys YouTubessa

Ensimmäinen Sotahistoria Nyt-verkkolehti on julkaistu

Suomen Sotahistoriallinen Seura tarjoaa uutena jäsenpalvelunaan laadukkaan lukupaketin: ensimmäinen Sotahistoria Nyt-verkkolehti on julkaistu tänään!

Sotahistoria Nyt ilmestyy kahdesti vuodessa ja se sisältää muun muassa sotahistoriallisia artikkeleita, kolumneja, kirja-arvosteluita sekä seuran ajankohtaisia asioita. Verkkolehden päätoimittaja on apulaisprofessori Mikko Karjalainen.

Verkkolehti löytyy seuramme uudistetuilta kotisivuilta:

https://www.sshs.fi/sshs-arkisto/sotahistoria-nyt-verkkolehti

Helmikuussa Tieteiden talolla järjestetyn ”Helsingin suurpommitukset 1944”-miniseminaarimme esitykset julkaistaan kolmena peräkkäisenä perjantaina seuramme YouTube-kanavalla. Ensimmäisenä on vuorossa Ville Jalovaaran esitys, joka on katsottavissa perjantain 1.3. aikana oheisen linkin takaa: https://youtu.be/cI-UNBgfvVQ

Carl-Fredrik Geustin ja Samu Nyströmin esitykset julkaistaan katsottaviksi perjantaina 8.3. sekä perjantaina 15.3.